Mecze fazy pucharowej w grze FIFA 2022

Runda 16 rozgrywana była od 3 do 7 grudnia.Zwycięzcy grupy A, Holandia, strzelili gole dzięki Memphisowi Depayowi, Daleyowi Blindowi i Denzelowi Dumfriesowi, pokonując Stany Zjednoczone 3: 1, a Haji Wright strzelił gola dla Stanów Zjednoczonych.Messi strzelił swoją trzecią bramkę w turnieju u boku Juliána Álvareza, dając Argentynie dwubramkową przewagę nad Australią i pomimo samobójczego gola Enzo Fernándeza po strzale Craiga Goodwina, Argentyna wygrała 2: 1.Bramka Oliviera Girouda i bramka Mbappé pozwoliły Francji odnieść zwycięstwo 3: 1 nad Polską, a Robert Lewandowski strzelił jedynego gola dla Polski z rzutu karnego.Anglia pokonała Senegal 3:0 po bramkach Jordana Hendersona, Harry'ego Kane'a i Bukayo Saki.Daizen Maeda strzelił gola dla Japonii przeciwko Chorwacji w pierwszej połowie, po czym wyrównał Ivan Perišić w drugiej.Żadna z drużyn nie mogła znaleźć zwycięzcy, a Chorwacja pokonała Japonię 3: 1 w rzutach karnych.Bramki dla Brazylii strzelili Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison i Lucas Paquetá, ale wolej południowokoreańskiego Paika Seung-ho zmniejszył deficyt do 4:1.Mecz pomiędzy Marokiem a Hiszpanią zakończył się bezbramkowym remisem po 90 minutach, co oznaczało dogrywkę.Żadna z drużyn nie mogła strzelić gola w dogrywce;Maroko wygrało mecz 3: 0 w rzutach karnych.Hat-trick Gonçalo Ramosa doprowadził Portugalię do pokonania Szwajcarii 6: 1, po bramkach Portugalczyków Pepe, Raphaëla Guerreiro i Rafaela Leão oraz Szwajcara Manuela Akanjiego.

Ćwierćfinały rozegrano 9 i 10 grudnia.Chorwacja i Brazylia zakończyły 0: 0 po 90 minutach i przeszły do ​​dogrywki.Neymar strzelił bramkę dla Brazylii w 15. minucie dogrywki.Chorwacja wyrównała jednak przez Bruno Petkovicia w drugiej tercji dogrywki.Przy remisie o losach meczu zadecydowały rzuty karne, w których Chorwacja wygrała serię rzutów karnych 4: 2.Nahuel Molina i Messi strzelili bramki dla Argentyny, zanim Wout Weghorst wyrównał dwoma golami na krótko przed końcem meczu.Mecz zakończył się dogrywką, a następnie rzutami karnymi, w których Argentyna wygrała 4: 3.Maroko pokonało Portugalię 1: 0, a pod koniec pierwszej połowy strzelił Youssef En-Nesyri.Maroko stało się pierwszym krajem afrykańskim i pierwszym arabskim, który awansował do półfinału konkursu.Pomimo tego, że Harry Kane strzelił rzut karny dla Anglii, nie wystarczyło to do pokonania Francji, która wygrała 2: 1 dzięki bramkom Auréliena Tchouaméniego i Oliviera Girouda, co pozwoliło im awansować do drugiego z rzędu półfinału mistrzostw świata.

Przyjdź i zaprojektuj swój własny parasol, aby wesprzeć drużynę!

Czas postu: 13 grudnia 2022 r